Kontestime për arbitrin dhe gol në minutat e fundit, Teuta me Skënderbeun ‘luftë’ për 1 pikë

Kontestime për arbitrin dhe gol në minutat e fundit, Teuta me Skënderbeun ‘luftë’ për 1 pikë

Momente ng ndeshja Teuta-Skënderbeu

Një ndeshje spektakolare që I ka patur të gjitha brenda është zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit mes Teutës dhe Skënderbeut. Në pjesën e parë vendasit kaluan në avantazh me një penallti tepër të disktutuar. Gjithsesi polemikat do të shuheshin përkohësisht në fraksionin e dytë të lojës teksa Teuta shënoi golin e dytë me Traore.

6 minuta më pas Skënderbeu gjen forcat dhe shkurton shifrat me Gjergji Muzakën. Kur të gjithë prisnin përfundimin e takimit, Nazmi Gripshi, shtangu ish-skuadrën e tij në duke shënuar golin e barazimit. Moment ky I përjetuar keq nga futbollistët e Teutës të cilët në grup protestojnë te arbitri pasi më herët gjatë kasionit pretenduan për faull në fund.

Gjithsesi ajo që vlen është rezultati 2-2 me skuadrat që janë të detyruara të ndajë pikët.

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ ‘Arrestohet’ Donald Trump, pamjet e montuara nga inteligjenca artificiale për ish presidentin e SHBA-ve bëjnë xhiron e rrjetit

FOTOLAJM/ ‘Arrestohet’ Donald Trump, pamjet e montuara nga inteligjenca artificiale për ish presidentin e SHBA-ve bëjnë xhiron e rrjetit