Kontrollet e BKH-së në banesat e partneres dhe ish-bashkëshortes të Ahmetajt, sekuestrohen edhe dokumente si mobiluan vilat

 

Në banesat e partneres dhe ish-bashkëshortes se Arben Ahmetajt janë sekuestruar dhe disa dokumente që vlerësohen si të rëndësishme për hetimet që po zhvillohen. Gazetarja e Report Tv, Keti Banushi bën të ditur se janë sekuestruar dokumentacione sa i takon arredimit të banesës, për mënyrën si janë bërë pagesat. Po ashtu mësohet se janë pyetur arkitektë, si dhe ndërhyrjet që janë bërë e madje janë pyetur edhe pronarët e firmave që kanë mbuluar punimet.


Lajmi kryesor:

Hetimi ndaj Ahmetaj, SPAK do t’i kërkojë leje Kuvendit të kontrollojë pronat e deputetit! Sekuestrohen kompjutera e dokumente


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur

21 janari, Basha i kujton Metës akuzat për Berishën: Sot bën sikur e mbron, drejtësia ka shumë për të zbardhur