Korça zgjohet me lëkundje tërmeti, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëmgjesin e sotëm në qytetin e Korçës. Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve lëkundja ka qenë e magnitudës 3,5 të shkallës Rihter, në orën 08:30.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qënë 17 kilomentra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qënë të fuqishme dhe janë ndjerë edhe në qytet.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

  • Tirona: 15/07/2020 13:33

    Larg qofte mos perseritet , se vjet termeti e filloi me Korcen dhe mbas disa muajsh beri kerdine ne Durres. Sizmiologet duhet qe tani ti hapin syte mire dhe te rine cdo minute me syte hapur para aparaturave qe te shpejtojne sa me shume jete njerezish

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gaz lotsjellës, të shtëna armësh! Vijojnë protestat në Bejrut, vritet një polic dhe plagosen mbi 100 persona