Aksident në Maliq, një i plagosur në spital

Aksident në Maliq, një i plagosur në spital

Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor "Zvezdë-Gollobërdë", pranë urës të fshatit Zvezdë në Maliq. Sipas policisë në aksident janë përfshirë një mjet dhe një karrocë që përdoret për bujqësi.

“Më datë 11.04.2024, rreth orës 21:30, në aksin rrugor "Zvezdë-Gollobërdë", pranë urës të fshatit Zvezdë, Maliq, një automjet tip "Audi", ka përplasur një karrocë, ku për pasojë ka marrë dëmtime drejtuesi i karrocës, shtetasi F. D., rreth 61 vjeç, banues në Zëmblak, i cili u dërgua për mjekim në spital”, njofton policia.

Drejtuesi i automjetit tip "Audi", ka braktisur automjetin dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Nga ana e Policisë po kryhen veprimet e mëtejshme për identifikimin dhe kapjen e tij. Kurse 61 vjeçari ndodhet jashtë rrezikun për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty