Korçë, blenë bagëti, e vunë skedina
me euro falso, arrestohen 3 persona 

Korçë, blenë bagëti, e vunë skedina<br />me euro falso, arrestohen 3 persona 
Tre persona janë arrestuar nga Sektorit kundër Krimit Ekonomik pasi kishin blerë bagëti me euro të falsifikuara. Sipas policisë kanë rënë në pranga Dionis Vina 33 vjeç, Robert Murataj 55 vjeç dhe Aleks Qiqi 31 vjeç të cilët kishin mashtruar disa barinj duke u blerë bagëtitë me lmonedha të falsifikuara. 

Por këta persona përvec blerjes së bagëtive, me lekët e falsifikuara kishin hedhur skedina në disa pika bastesh. Në momentin që janë arrestuar nga policia te tre personave u janë gjetur 3800 monedha të falsifikuara. 

Sipas policisë dyshohet se nga eurot e falsifikuara janë mashtruar edhe qytetarë të tjerë në qytetin e Korçws, për të cilët po punohet për dokumentimin e çdo rasti
euro

Me cilësine e provës materiale u sekuestruan edhe:

• Një automjet i markës “Opel Zafira”, me targë AA 686 CA.
• Tre aparate telefonik celularë.
• Një lejë qëndrimi nga Shteti Grek qe e posedonte shtetasi Dionis Vina.

makina
Redaksia online
(S.m/shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)