VIDEO/Korçë, eshtra njerëzore në shkurret e fshatit Drenovë

Eshtra njerëzore janë hedhur vetëm pak metra larg nga varrezave të fshatit Drenovë të Korçës. Dyshohet se eshtrat e hedhura janë të zhvarrosura nga punonjësit e varrezave dhe më pas janë hedhur në shkurret aty pranë.

Ndërkohë banorët e zonës, që jetojnë pranë varrezave shprehen jashtë kamerës se nuk është hera e parë që eshtra të njerëzve janë hedhur në vende të tilla të fshehta.

Sipas tyre pak kohë më parë është gjetur edhe një arkivol i cili ishte hedhur i dëmtuar poshtë disa shkurreve. Ndërkohë që deri tani nuk ka marrë asnjë masë pavarësisht se janë njoftuar institucionet përkatëse.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Videolajm/ Anija kozmike përplaset me një asteroid

Videolajm/ Anija kozmike përplaset me një asteroid