VIDEO/Korçë, eshtra njerëzore në shkurret e fshatit Drenovë

Eshtra njerëzore janë hedhur vetëm pak metra larg nga varrezave të fshatit Drenovë të Korçës. Dyshohet se eshtrat e hedhura janë të zhvarrosura nga punonjësit e varrezave dhe më pas janë hedhur në shkurret aty pranë.

Ndërkohë banorët e zonës, që jetojnë pranë varrezave shprehen jashtë kamerës se nuk është hera e parë që eshtra të njerëzve janë hedhur në vende të tilla të fshehta.

Sipas tyre pak kohë më parë është gjetur edhe një arkivol i cili ishte hedhur i dëmtuar poshtë disa shkurreve. Ndërkohë që deri tani nuk ka marrë asnjë masë pavarësisht se janë njoftuar institucionet përkatëse.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Investimet e huaja në janar-qershor 2021 arritën në 463 mln euro, në fokus industria nxjerrëse dhe pasuritë e paluajtshme! Holanda në vend të parë vlerën e investimeve