Gjyqtari në Korçë kërkon dorëheqjen, për t'iu shmangur vettingut

Gjyqtari në Korçë kërkon dorëheqjen, për t'iu shmangur vettingut

Arben Lera

KORÇË-  Gjyqtari i rrethit të Korçës, Arben Lera ka paraqitur ditën e sotme kërkesën për dorëheqje nga sistemi. Lera më parë ka qenë në një proces Vettingu, ashtu siç edhe aktualisht është.

Për t’iu shmangur Vettingut, Lera ka zgjedhur të japë kërkesën për dorëheqeje.

Lera ka qenë nën sitën e Vettingut që prej vitit 2019.

 

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lolita: 23/09/2022 09:47

    Hetoni cdo qindarke te zyrtareve qofshin gjykates apo cfare te duan dhe sekuestroni, konfiskoni cdo gje qe nuk e perligjin, pasi per shkak te kesaj mungojne sherbime qe shteti mund ti kishte mundesuar (p.sh. sherbime sociale, shendetesore, ushtarake etj.)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit

Mero Baze: ‘Primaret’ e Berishës për të justifikuar dështimin e bashkimit