Korçë, i pikasin banorët, refugjatët ikin me vrap për t'i shpëtuar policisë (VIDEO)

Me rreth të kuq refugjatë në Korçë

KORÇË - Qarku i Korçës vijon të jetë porta hyrëse e refugjatëve nga vendet e botës së tretë dhe ato në luftë. Pasi hyjnë ilegalisht përmes kufirit të gjelbër, emigrantët i drejtohen territorit shqiptar, me synim daljen në vendet e BE.

Edhe këtë të mërkurë në Korçë janë konstatuar disa refugjatë, të cilët janë parë teksa vrapojnë për t'i ikur policisë. Ata janë pikasur fillimisht nga banorë të zonës.

l.q./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Sosodef: 11/10/2018 08:16

    Porta e hyrese e refugjateve nga bota e trete? Bota e trete jemi ne. O zhulca

    Përgjigju