Korçë, mjeti merr flakë teksa po furnizohej me karburant, brenda ishin babë e bir! Të dy pësojnë djegie trupore

Tirane- Babë e bir kanë pësuar djegie pasi ndodheshin në makinë në momentin kur ka shpërthyer në flakë. Ngjarja është regjistruar sot rreth orës 12:55 minuta (8 qershor 2024) në aksin rrugor “Korcë – Devoll” në fshatin Belorta të Korçës.

Sipas policisë makina ka qenë në karburant në momentin kur shoferi po e furnizonte automjetin, me karburant.

“Në brendësi të automjetit ndodhej pasagjer babai i tij, shtetasi M. O., 72 vjeç, i cili së bashku me 35-vjeçarin, kanë pësuar djegie trupore dhe ndodhen për mjekim, në spital. Automjeti i tyre është larguar nga karburanti prej personave të tjerë, të cilët e kanë nxjerrë jashtë rrugës, me qëllim shmangien e  rrezikut të mëtejshëm”  informoi sot policia e Korçës.

Në spital janë D. O., 35 vjeç, dhe 72 vjeçari të dy banues në fshatin Rëmbec, Maliq të cilët kanë pësuar djegie trupore.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë