Korçë/ Reshje të dendura bore në të gjithë territorin, vijon puna për kriposjen dhe pastrimin e rrugëve

Në qarkun e Korçës gjatë natës kanë vazhduar reshjet e shiut dhe të dëborës, kryesisht në lartësinë mbi 1200 m.

Trashësia e dëborës ka arritur deri në 7 centimetra. Ndërkohë borëpastrueset po punojnë në rrugën e Dardhës dhe po bëhet kriposja e rrugës.

Aktualisht reshjet nuk ka, ndërsa moti është pjesërisht i vranët. Në akset rrugore nacionale dhe turistike nuk ka patur në rrugë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:58
VIDEO/ Dëbora mbulon Dardhën, 'magjepsen' turistët

 

Reshjet e borës që përfshinë Korçën kanë rikthyer turistët në fshatin turistik të Dardhës.

Qytetarë të ndryshëm nga Korça, por edhe nga qytete të tjerë të vendit kanë zgjedhur fshatin turistik të Dardhës për të shijuar bardhësinë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Deputetja shqiptare në kuvendin kroat i përgjigjet deklaratës së Milanoviç: Kroacia ashtu si Kosova fitoi pavarësinë nga ish-Jugosllavia

Deputetja shqiptare në kuvendin kroat i përgjigjet deklaratës së Milanoviç: Kroacia ashtu si Kosova fitoi pavarësinë nga ish-Jugosllavia