POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Korçë/ Rrahu nusen e djalit, përfundon në policia vjehrra 48-vjeçare (EMRI)

KORÇË- Një 48-vjeçare, e identikuar si Shegë Bezolli, banuese në Kamenicë, ka rënë në prangat e policisë pasi për motive të dobëta ka rrahur nusen e djalit.

Gjatë sherrit mes 48-vjeçares dhe 23-vjeçares me inicale, F.B.,  është dëmtuar edhe dera e një dhome të banesës.

Njoftimi i policisë:

Korçë

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetases:

Shegë Bezolli, 48 vjeçe, banuese në fshatin Kamenicë-Korçë.

Arrestimi i saj u bë pasi, në Kamenicë, kjo shtetase për motive të dobëta, dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së djalit të saj, shtetases F.B, 23 vjeçe, si edhe ka dëmtuar derën e një dhome të banesës.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkatërrimi i pronës” parashikuar nga nenet 130/a dhe 150 të Kodit Penal.

ke.mu.
Komento