Korçë/ U kapën me 13 emigrantë të paligjshëm, 3 në pranga! Njëri i transportonte, 2 të tjerët monitoronin rrugën

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Korçës pasi u kapën duke transportuar emigrantët e paligjshëm me furgon.

Ata janë identifikuar si Armand Bega, 44 vjeç; Renaldo Hoxha, 22 vjeç dhe Omer Basha, 28 vjec, të tre banues në Durrës.

Në aksin rrugor Korçë-Pogradec, u kapën duke transportuar me mjetin furgon tip "Benz", 13 emigrantë të paligjshëm, të cilëve, kundrejt pagesës, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Nga hetimet e kryera, rezulton se 2 të rinjtë me një automjet tip "Benz", monitoronin rrugën, për të sinjalizuar 44-vjeçarin, në rast se kishte prezencë të shërbimeve të Policisë në rrugë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Leka: 23/11/2022 09:34

    Mir qe u kapen me emigrat keto fukarej! Po policia qe i lejon te futen ilegalisht, duke ju marre para ketyre emigranteve! qe ikin nga halli prej luftes, pse nuk i investigoni policet kriminel dhe te denohen per mit marrje jo hadhegjijt

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm