Korçë/ Vidhnin naftën e kompanisë dhe e shisnin atë, arrestohen dy punonjësit

KORÇË- 2 persona janë arrestuar në flagrancë duke shitur naftën e vjedhur nga kompania në të cilin punonin.

Bëhet fjalë për F.S, 25 vjeç dhe M.Z, 29 vjeç, banues në Berat me detyrë punonjës të një kompanie, e cila kryen punime pranë gazsjellësit TAP. Mësohet se dy punonjësit, janë kapur në flagrancë në lagjen nr 17 në Korçë, duke i shitur shtetasit A.B, 200 litra naftë, sasi të cilën këta të rinj e kanë vjedhur duke shpërdoruar detyrën, nga një mjet i kompanisë në të cilën ishin të punësuar.

Ndaj A.B ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë, e ndërsa mbi dy punonjësit rëndon akuza për shpërdorim detyre.

B.K./Shqiptarja.com
Komento