Korçë/ Zbardhen fituesit e ‘Primareve’, në Pogradec vetëm dy vota diferencë mes kandidatëve

Korçë/ Zbardhen fituesit e ‘Primareve’, në Pogradec vetëm dy vota diferencë mes kandidatëve

1670180093_korca.JPG

Në ‘Primaret’ e Rithemelimit në Korçë, fituese është shpallur Ledina Alolli me 628 vota. Kandidatët e tjerë, Gjergji Gjata ka siguruar 426 vota, Entela Dvorani 47 vota. Ndërkohë 16 vota janë shpallur të pavlefshme.

Në Pogradec fitues për ‘Primaret’ është shpallur Zini Tollozhina i cili ka arritur të sigurojë 291 vota në total, vetëm dy vota më shumë se kandidati përballë tij, Oligert Muçllari i cili ka marrë 289 vota.

Në Devoll fitues është shpallur Elvis Hajdërlli i cili ka marrë 1184 vota kundrejt Vojsava Bregut me 156 vota dhe Xhensila Kapo 18 vota. 

Fitues në Maliq është shpallur Alfred Gega me 920 vota kundrejt Alfred Berberit me 315 vota. Ndërsa një votë është shpallur e pavlefshme.

Në Ersekë Ethem Lumani si kandidat i vetëm ka siguruar të gjitha votat pro në total 495 vota.


Lajmi kryesor:

Përfundon votimi për primaret, Berisha: Procesi s'ishte i përsosur! 7 bashki në balotazh! Ja disa prej fituesve


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Në Angli e konsiderojnë mbrojtësin e gafave, Inter kërkon Maguirre për të zëvendësuar Skriniar

Në Angli e konsiderojnë mbrojtësin e gafave, Inter kërkon Maguirre për të zëvendësuar Skriniar