Koreja e Veriut/ Kim Jong Un tregon stilin e tij me pallto lëkure të zezë, një paraqitje të rrallë publike

Koreja e Veriut/ Kim Jong Un tregon stilin e tij me pallto lëkure të zezë, një paraqitje të rrallë publike

Gjatë gjithë vitit të kaluar, lideri korean është zhdukur nga syri i publikut për periudha mjaft të gjata kohore. Në prill, kur ai dyshohet se nuk u shfaq në publik për tre javë, filluan të shfaqen thashethemet për probleme të mundshme shëndetësore, veçanërisht në dritën e humbjes së konsiderueshme në peshë të Kim derisa udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un viziton qytetin Samjiyon. Kim Jong Un duket se ka bërë imitimin e tij më të mirë në stilin e një artisti evropian të kthyer në diktator të viteve 1930, treguan fotot e fundit nga agjencia qeveritare e lajmeve.

Kim zgjodhi atë që duket të jetë një pallto lëkure në stilin vintage për daljen e tij të parë publike në pothuajse një muaj. Udhëheqësi i Koresë së Veriut vizitoi një qytet të ri që po ndërtohet në qytetin verior të Samjiyon. Sundimtari i Koresë së Veriut kishte veshur një pallto me dy krahë dhe me xhaketë të gjerë, e cila sigurisht i shtoi pamjes së tij elegante.

Në fotot e shumta të publikuara nga media shtetërore, 37-vjeçari me pamje më të dobët Kim dukej se ishte në gjendje shpirtërore, pavarësisht se po përballej me krizën e tij më të vështirë si udhëheqës, me bllokimet e COVID-19 të zbatuara në të gjithë vendin që supozohet se ende pa viruse, duke bërë kërdi. mbi ekonominë e dëmtuar nga sanksionet e vendit të tij të varfër.

Sipas raporteve, Kim deklaroi gjatë vizitës së tij se ndërtimi i qytetit të ri i dha kombit përvojë në ndërtim, dizajn dhe teknologji që do të ndihmonte rajonet e tjera të lulëzojnë ekonomikisht. Thuhet se qyteti është një nga projektet më të mëdha të Phenianit si pjesë e shtytjes së Kim për një ekonomi "të vetë-mbështetur", pasi Koreja e Veriut përballet me sanksione ndërkombëtare për programet e saj bërthamore dhe raketore.

Në të vërtetë, kjo është larg nga hera e parë që Kim është parë në publik me një stil të tillë sportiv apo një lloj palltoje jashtëzakonisht të ngjashme, pasi lideri i Koresë së Veriut u fotografua me një veshje të ngjashme në janar të këtij viti, në janar të vitit të kaluar dhe gjithashtu gjatë dimrin e vitit 2019.

Epo, duket se tani Kim nuk mund t'i mohohet më të ketë një ndjenjë stili, veçanërisht nëse kujtohet pamja e tij e famshme e vitit 2015, kur lideri shumë më i gjerë ishte pothuajse tërësisht i mbështjellë me një pallto të madhe.

Në tetor, shërbimi inteligjent i Koresë së Jugut deklaroi se udhëheqësi i Koresë së Veriut ishte në gjendje të mirë shëndetësore dhe se humbja e tij drastike në peshë prej 20 kg ishte rezultat i dëshirës së tij për të përmirësuar pamjen e tij fizike.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes

VIDEO/ Polonia arkivon tri pikët, Lewandowski shënon golin e parë në një Kupë Bote! Gafë e mbrojtjes