Koreja e Veriut ndalon qentë në shtëpi, Kim Young Un: Kafshët janë elemente borgjeze

Koreja e Veriut ndalon qentë në shtëpi, Kim Young Un: Kafshët janë elemente borgjeze

Kim Young Un

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Yong Un, deklaron se listës së gjërave të ndaluara në vend i shtohen edhe qentë.  Sipas mediave të Koresë së Jugut, Kim Jong Un, ka vendosur në korrik që gjithë qentë që përdoren si kafshë shtëpiake, do të mblidhen nga forcat ushtarake.

Arsye për një masë të tillë, sipas Kim është se mbajtja e kafshëve në shtëpi është dëshmi borgjeze. Sipas mediave në fakt një veprim i tillë fsheh edhe diçka më të frikshme, kafshët mund të shërbejnë si ushqim për vendin e izoluar politikisht. Sipas mediave, pronarët e qenve janë shprehur kundër nja masë të tillë, por nuk kanë asnjë mënyrë për të vepruar kundër vullnetit të liderit suprem.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 20/08/2020 03:57

    GJE-E-GJEZE=Gjeni c'te perbashket kane vendimi i sotem i Korese te Veriut me ate te Gjirokastres ?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë