Koronavirusi/ 3,225 të infektuar dhe 90 viktima në 24 orët e fundit në Greqi

Koronavirusi/ 3,225 të infektuar dhe 90 viktima në 24 orët e fundit në Greqi

Foto ilustruese

Greqia ka regjistruar 3,225 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Që prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 1,002,877 raste me COVID. 50,5 për qind e tyre mësohet se janë meshkuj.

Sipas raportimeve, nga rastet e konfirmuara këtë javë, 88 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2730 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Numri i viktimave vijon të jetë i lartë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 90 të vdekur si pasojë e COVID.

Sakaq, që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 19248. Sipas të dhënave, 95.3% kishin një sëmundje shoqëruese.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg