Koronavirusi, edhe Papa Françesku do t’i nënshtrohet testit të tamponit

Pas lajmit se një prift që jeton në Santa Marta, vendbanimi ku jeton edhe Papa Françesku, është testuar pozitiv për koronavirus, edhe Papa Françesku do t’i nënshtrohet testit të tamponit.  

Prifti italian i cili u testua me koronavirus është shtruar në spital në Columbus, institucioni i dytë shëndetësor për Covid-19 në Romë.

Më 3 Mars Selia e Shenjtë deklaroi se papa kishte një ftohje të lehtë pas lajmeve të përhapura se Françesku ishte testuar pozitiv, por ato u deklaruan të pavërteta nga Vatikani.


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve! Mbi 1 mijë viktima në SHBA! Mbi 4000 vdekje në Spanjë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID