Koronavirusi kinez, ‘spektakël’ dritash dhe fjalë inkurajuese në fasadat e qytetit të vdekjes (VIDEO)

‘Spektakël’ dritash në qytetin e vdekjes.

Në fasadat e gradaçelave, përmes fjalëve inkurajuese autoritetet kineze përpiqen të luftojnë kundër virusit vdekjeprurës.

Numri i rasteve të konfirmuara në shpërthimin në Kinë arriti në 5,974 të mërkurën, duke kapërcyer numrin e personave të infektuar në kontinent nga epidemia e SARS e 2002-2003.


Lajmi kryesor:

Virusi kinez, numri i viktimave rritet në 132. Shifra 6000 e të infektuarve tejkalon SARS, 8 raste në Europë


I.C./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?