Koronavirusi në Greqi/ Rreth 6 mijë raste të reja dhe 69 viktima në 24 orët e fundit! 594 të intubuar në spitale

Koronavirusi në Greqi/ Rreth 6 mijë raste të reja dhe 69 viktima në 24 orët e fundit! 594 të intubuar në spitale

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 5944 raste të reja me koronavirus, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 874,812 persona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë shënuar 69 viktima në 24 orët e fundit. Nga fillimi i pandemisë deri më sot janë regjistruar në total 17,237 të vdekur.

Mësohet se 95,3 për qind kishin sëmundje shoqëruese dhe ishin të grupmoshës mbi 70 vjeç. Aktualisht 594 pacientë ndodhen në intubim, ndërsa mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Ditët e fundit situata e pandemisë në vendin fqinj ka qenë alarmante pasi shifrat e infektimeve dhe viktimave po rriten. frikshëm Autoritetet i bëjnë apel qytetarëve të vaksinohen kundër koronavirusit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg