Koronavirusi në Itali/ Regjistrohen 13.574 raste të reja dhe 477 viktima në 24 orë

Koronavirusi në Itali/ Regjistrohen 13.574 raste të reja dhe 477 viktima në 24 orë

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Itali u shënuan 13.574 raste me koronavirus nga 268.750 tampone të kryera në 24 orët e fundit.

Fatkeqësisht gjatë kësaj kohe kanë humbur jetën 477 persona të tjerë ndërkohë që ditën e djeshme u regjistruan 492.

Shkalla e pozitivitetit  bie në 5.05% nga 5.2% të enjten. Aktualisht në terapi intensive janë 2.270 persona ndërsa të shtruar në pavione janë 20.397 pacientë.

Numri i personave të shtruar është ulur me 381 krahasuar me një ditë më parë.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha

Ankimimi i Alibeajt për siglën dhe logon e PD, nesër mbahet seanca për regjistrimin e koalicionit Meta-Berisha