Koronavirusi, Pekini ngadalë po kthehet në punë, pavarësisht nga epidemia (FOTO)

Pekini, kryeqyteti i Kinës, ngadalë po kthehet në normalitet, përkundër epidemisë së koronavirusit. Qytetarët duke respektuar protokollet e rrepta shëndetësore, kanë rifilluar të kryejnë aktivitete ditore

Pothuajse të gjithë banorët e kryeqytetit janë të pajisur me maska ​​mbrojtëse dhe shumë nuk dalin nga shtëpia pa një të tillë

Megjithëse autoritetet nuk kanë parashikuar bllokime ose karantina të veçanta për Pekinin, disa evente të mëdha të planifikuara për muajt e ardhshëm janë anuluar

E fundit në rend kronologjik ishte eventi i industrisë së makinave, i planifikuar midis 21 dhe 30 Prill, ai edhe ai është shtyrë për një datë të mëvonshme

Përsa i përket Lojërave Dimërore Olimpike dhe Paraolimpike të vitit 2022, komiteti organizues ka garantuar që përgatitjet nuk do të rrezikohen nga epidemia

Jo vetëm në Pekin, por edhe në rajonet kineze jashtë provincës së Hubei, epiqendra e epidemisë COVID-19, trafiku rrugor dhe aktivitetet e prodhimit po kthehen në normalitet


Lajmi kryesor:

Koronavirusi i Wuhan vazhdon të vrasë, 98 viktima në 24 orë, Studimi: Të moshuarit dhe të sëmurët 'objektiv' i sulmeve (VIDEO)


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn qiratë me dy muaj për 3 kategori, a ju duket një vendim i drejtë?