Koronavirusi, Rusia sërish mbi 10 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Rusia duket se nuk po gjen qetësi nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit vendi ka regjistruar sërish mbi 10 mijë raste të reja me Covid-19, përkatësisht 10,102.

Numri total i të infektuarve tashmë ka arritur në 155,370.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 1,451 ndërsa edhe 19,865 pacientë të tjerë ja kanë dalë të fitojnë betejën me virusin vdekjeprurës.

Javën e shkuar, Rusia zgjati periudhën e izolimit të vendit deri më 11 maj.


Lajmi kryesor:

236 viktima dhe 2552 të shëruar në Itali në 24 orë! Epidemiologu i Shtëpisë së Bardhë rrëzon Trumpin për origjinën e koronavirusit


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Lufta nuk është lojë, o komandant!