Kosova siguron fitoren e parë në
histori, Sadiku hero përballë Omanit

Kosova siguron fitoren e parë në<br />histori, Sadiku hero përballë Omanit
Pas 4 ndeshjeve miqësore Kosova merr fitoren e parë në histori përballë Omanit. Ekipi i drejtuar nga Albert Bunjaku zhvilloi ndeshjen miqësore përballë Omanit në stadiumin e Prishtinës nën interesimin maksimal të tifozëve, të cilët ishin mbi 10 mijë në mbështetje të ekipit të tyre të zemrës.

Ndeshja ishte pozitive për përfaqësuesen më të re në Europë, teksa golin e vetëm e shënoi Loret Sadiku në minutën e 85 me penallti. Mbrojtësi që luan në Turqi dhe që është në orbitën kuqezi u tregua i saktë përpara portierit të Omanit duke dërguar topin në rrjetë dhe shënuar emrin në librin e artë të futbollit kosovar si i pari futbollist, i cili me golin e tij i siguroi vendit të tij fitoren e parë.


d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Po ikte nga Shqipëria, vihet në pranga në Rinas 'Kep Rapi', i forti i Durrësit! I dënuar me 7 vite burg në Itali

Po ikte nga Shqipëria, vihet në pranga në Rinas 'Kep Rapi', i forti i Durrësit! I dënuar me 7 vite burg në Itali