Kosova sot me asnjë viktimë...regjistrohen 54 raste të reja Covid

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka raportuar sot për 54 raste të reja me koronavirus

Sipas këtij Instituti, përgjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Që nga muaji mars në Kosovë janë infektuar 15.574 persona prej të cilëve 13.492 janë shëruar ndërsa 625 kanë vdekur.

Raste aktive aktualisht janë 1.457 ndërsa të shëruar nga sëmundja janë konfirmuar edhe 72 persona.

Sot në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 112 raste të reja me Covid dhe 8 viktima.

Deri tani me sëmundjen COVID-19 janë diagnostikuar 17,786 persona. Prej tyre, 737 pacientë kanë vdekur

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 65 raste të reja infeksioni dhe 1 viktimë.

Sipas autoriteteve, totali i rasteve Covid ka shkuar në 33 479 kurse numri i përgjithshëm i viktimave 749.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta shpërthen ndaj Ramës: Qen bir qeni, ka të bëjë me një president nga Skrapari