Kosovë, arrestohen dy shtetas rusë, tentuan hyrjen ilegalisht nga Serbia

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë dy shtetas rus të cilët tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin nga Serbia.

Sipas policisë, Igor K dhe Marina V. në momentin e arrestimit iu gjetën në makinë disa paisje të dyshimta, të cilat kanë lidhje me fushën e sigurisë.

Vetëm para pak ditëve u raportua për disa rusë që po qëndrojnin në Kosovë dhe po planifikojnë trazira në qytetin e Prizrenit.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sekrete bukurie që pak vajza i thonë me zë të lartë...Trajtimi me peshqir që duhet të bëni gjatë verës