Kosovë/ Helmohen 40 nxënës nëpër shkolla, nisin hetimet për mostrat e ujit

Foto ilustruese

Kosovë- Një helmim masiv i nxënesve në shkolla fillore dhe në gjimnaz ka ndodhur ditën e sotme. Më shumë se 40 nxënës janë shoqëruar drejt spitaleve të helmuar ku konsistuan me simptoma të ngjashme më njëri-tjetrin. Pacientët, kryesisht nxënës së shkollës fillore e të mesme, mësohet se kanë konsumuar ushqim në të njëjtin vend. Dyshimet e para të autoriteteve janë për ujin që kishin kosnumuar. Vijonë hetimet për zbardhjen e ngjarjes. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Me ‘kokë poshtë’? Shtëpia që po ‘çmend’ vizitorët në Kolumbi, ndërtuesi austriak: Gjithçka që i duhet njerëzve pas bllokimit të pandemisë