Kosovë/ Meta takon Clinton: Të bëjmë të pamundurën...

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i pranishëm në Prishtinë, aty ku u mbajt ceremonia e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Në këtë ceremoni Meta ka takuar ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton, i cili kishte ardhur posaçërisht për këtë ditë.

Nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook, Meta shprehet i lumtur për këtë takim.

Meta ka theksuar, atë ç'ka vetë Clinton nënvizioi për bërjen e të pamundurës, për sa i përket realizimit të shpresave dhe ëndrrave të të rinjve.

‘Shumë i lumtur të takoja e përshëndesja përzemërsisht qytetarë të Prishtinës e mbarë Kosovës dhe të shkëmbeja me ta urimet më të ngrohta për 20-vjetorin e Çlirimit. Ashtu siç me të drejtë theksoi sot Presidenti Bill Klinton është e domosdoshme të bëjmë të pamundurën, në Shqipëri dhe Kosovë, për t'u garantuar të rinjve realizimin e shpresave dhe ëndrrave, si dhe ndërtimin e së ardhmes së tyre në vendet tona’, shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

20-vjet nga çlirimi i Kosovës/ Albright dhe Clark nderohen me 'Çmimin e Lirisë'! Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen


D.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

A mund të kurohet pedofilia? Psikologia: ‘Kastrimi kimik dhe terapia me antidepresant ndihmon në mos aktivizimin e dëshirës seksuale’