Kosovë, seanca për votimin e presidentit, Vjosa Osmani, nuk është e vetme në garë

Lëvizja Vetëvendosje ka grumbulluar sot nënshkrimet për të thirrur seancën e jashtëzakonshme ku do të votohet për zgjedhjen e presidentit të Republikës së Kosovës. Seancë nuk dihet ende kur do të mbahet. 

Përveç Vjosa Osmanit, në garën për kreun e shtetit do të jetë edhe Nasuf Bejta, i cili ka qenë pjesë e listës së Vetëvendosjes në zgjedhjet e 24 Shkurtit. 

Lajmin e ka konfirmuar vetë Bejta, në një deklaratë për mediat vendase. Bejta ka qenë kandidat për deputet nga radhët e Vetëvendosjes dhe ka arritur të sigurojë 5 mijë e 763 vota.

Ndërkohë që më parë njëtë si Vjosa Osmani ka qënë anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje mbledh nënshkrimet e nevojshme, mbahet sot seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit të Kosovës


/J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)