Kosovë/ Shërohen 4 pacientë të rinj nga COVID-19, konfirmohen 2 raste brenda 24 orëve

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia

KOSOVË- Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia, ka njoftuar se pas përsëritjes së dytë të testimit, 4 pacientë të rinj  konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga COVID-19, duke çuar numrin në 6.

“Faleminderit stafit të mrekullueshëm në Klinikën Infektive, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe të gjithë infermierëve dhe mjekëve anemabanë Kosovës për punën e jashtëzakonshme”, ka shkruar Vitia.

Për sa i përket të infektuarve me koronavirus, ditën e sotme konfirmohen dy rast të reja, duke çuar numrin e të prekurve me koronavirus në Kosovë në 108.

Sot në mëngjes përfundoi testimi i 24 pacientëve të dyshimtë nga Klinika Infektive, 2 prej të cilëve rezultuan pozitiv. Pacienti nga Gjakova është kontakt i dy familiarëve të rezultuar pozitiv dhe pacienti i dytë pozitiv nga Prizreni është infektuar jashtë shtetit. Do të hulumtohen të gjitha kontaktet dhe të testohen”, njofton IKSHPK.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!