KPK e konfirmoi në detyrë, prokurorja Lindita Ziguri përlotet gjatë seancës

Lindita Ziguri përpara trupës së KPK

Një tjetër prokurore ka kaluar me sukses sitën e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokuroren e Tiranës Lindita Ziguri.

Ajo është konfirmuar pavarësisht se asaj iu gjetën pasaktësi në deklarimin e pasurisë. Pas seancës, prokurorja nuk arriti t'i përmbante dot lotët.

Lindita Ziguri (Male) e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 2002 dhe ka punuar për më shumë se një dekadë si prokurore në Prokurorinë e Tiranës. Në dhjetor 2020, Ziguri u komandua si inspektore në institucionin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

Ndërsa për gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Elbana Lluri KPK shtyu vendimin për një moment tjetër pasi do të verifikohet dhe një denoncim publik për këtë subjekt.

KPK shqyrton sot edhe të dhënat në seancë dëgjim0re për prokurorin e Tiranës, Arben Allajbeu.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

  • kpk e leshit: 12/01/2021 13:49

    keto jane bo si keshilli i lagjes...mos pergjynof !!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha