KPK konfirmon në detyrë Prokurorin e Apelit në Durrës, Ludovik Dodaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë, Prokurorin e Apelit të Durrësit, Ludovik Dodaj.

Dodaj, njëherësh edhe anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi ka kaluar me sukses kriterët e vlerësimit.

Në seancën dëgjimore të zhvilluar pak ditë më parë, Komisioni i Pavarur u Kualifikimit tha se nga hetimi i thelluar Dodaj nuk kishte pasur probleme as në kriterin e figurës dhe as në atë të profesionalizmit, por sipas KPK u gjet me mungesë burimesh financiare vetëm për vitin 2008. Relatorja tha se atij i mungonin në analizën financiare të këtij viti një shumë prej 358 mijë lekësh.

Në fjalën e tij prokurori tha se ishin llogaritur gabim shpenzimet në vitin 2007 dhe argumentoi se nëse uleshin ato shpenzime llogaritë e tij familjare balancoheshin.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento

Komente

 • Tani: 08/06/2020 10:13

  Kaluan te gjithe xhaketat e vjetra... Ta lumsha moj Reforme.

  Përgjigju
  • EMILJANA KANE: 08/06/2020 19:52

   Xhaketat qe skane lux po djerse nga puna e veshtire dhe distancim nga Krimi.×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës