KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë

KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë të 4 partive politike! Ja bashkitë për të cilat kandidojnë

Seanca publike në KQZ

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve gjatë një seance publike të mbajtur ditën e sotme ka miratuar listat shumëemërore të 4 partive politike për kandidatët e tyre në këshillin bashkiak në kuadër të zgjedhjeve të 14 majit.

Në përfundim të shqyrtimit, KQZ miratoi listat e kandidatëve të partive politike për këshillat bashkiakë si më poshtë:

Partia “Balli Kombëtar” për bashkitë Durrës, Lezhë, Tiranë.

Partia “Fryma e Re Demokratike” për bashkitë Korçë, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Kamëz, Durrës dhe Lezhë.

Partia “Agrare Ambjentaliste”, për bashkitë Tiranë, Lezhë, Kamëz, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Shkodër, Vlorë, Lushnjë dhe Korçë.

Partia “Nisma Thurje”, për bashkitë Tiranë dhe Korçë.

Ndërkohë, ende nuk janë miratuar listat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të PS, PD-së dhe koalicionit Meta-Berisha, subjekte politike që ditë më parë dorëzuan listën me kandidatët për kryebashkiakë dhe këshillat e bashkive të vendit. Mes këtyre 3 subjekteve zgjedhore, vetëm Partia Demokratike nuk ka arritur të nxjerrë kandidatë për të gjitha bashkitë e vendit. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj