Krah Lewandowskit dhe Benzemasë, Vedat Muriqi: Me këtë fuqi dhe kurajo që kam, do ndihmoj që Spanja të njohë Kosovën

Krah Lewandowskit dhe Benzemasë, Vedat Muriqi: Me këtë fuqi dhe kurajo që kam, do ndihmoj që Spanja të njohë Kosovën

Vedat Muriqi

Vedat Muriqi mori çmimin e mirënjohjes nga Komiteti Olimpik i Kosovës, për nderimin e emrit të Kosovës në arenën evropiane. Me 10 gola në La Liga këtë sezon, sulmuesi i Mallorcas është krah emrave si Lewandowski apo Benzema. Pas akordimit të çmimit, Muriqi ka thënë se do jetë lobues që Spanja të njohë Kosovën si shtet.

“Në radhë të parë dua të falenderoj Komitetin Olimpik të Kosovës, që më ka dha dhënë çmimin special që e marrin sporistët që përfaqësojnë Kosovën anë e mbanë botës. Është një çmim shumë special për mua. Besoj që deri më sot e përfaqësova Kosovën ashtu siç duhet. Jo vetëm me profesionin tim, por edhe jashtë fushës, me karakterin tim. Pa asnjë dyshim që kjo do të vazhdojë kështu, edhe brenda, po ashtu edhe jashtë fushës. Ndihem krenar që e përfaqësoj shtetin tim jashtë vendit, sidomos në Spanjë, që fatkeqësisht nuk na njeh. Me këtë fuqi dhe me këtë kurajo që kam, shpresoj që të ndihmoj shtetin tim që Spanja të na njohë si shtet”, tha Muriqi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi