Krahë dhe cungje pule të shuara me birrë nga zonja Albana

Krahë dhe cungje pule të shuara me birrë

Përbërësit:

  • 1 kg krahë dhe cungje pule
  • 1 shishe birrë
  • 2 degë rozmarinë
  • 6 lugë mjaltë
  • 1 lugë piper i kuq pluhur
  • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Fillimisht marrim krahët e pulës, i marinojmë me rozmarinë, kripë, piper të zi dhe i mbulojmë me një celefon dhe më pas e vendosim në frigorifer. Po ashtu bëjmë edhe me pjesën tjetër, i hedhim piper të kuq dhe mjaltë dhe i pjekim në zgarë deri sa të karamelizohen.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli