‘Krenari dhe lumturi e papërshkrueshme’, Osmani e emocionuar pas fitores së Kosovës në Lojërat Olimpike: Distria Nderoi një komb dhe gëzoi çdo zemër

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes rreshtave shpreh emocionin dhe krenarin për fitoren e medaljes së artë nga Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike në Tokio.

Vjosa shkruan se sportistja e ngriti flamurin kosovar në piedestalin më të lartë me suksesin e saj dhe nderoi një komb të tërë, duke gëzuar çdo zemër.

Sipas presidentes Distria dëshmoi sërish se është e pamposhtur dhe se talenti dhe puna triumfojnë gjithmonë.

“Sot, nëpërmjet Distrias, Kosova shkëlqeu para tërë botës. Sot dhe përherë, Kosova do të krenohet me ty. Bravo!”, shkruan presidentja në fund të postimit.


Lajmi kryesor:

Lojrat Olimpike/ Krasniqi mposht në shtëpi japonezen, medalje e artë për Kosovën në xhudo! Sportisja: E lumtur për familjen dhe vendin


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

FOTOLAJM/ Betimi në Presidencë, Rama dhe ministrat drejt Kryeministrisë në këmbë! Pamjet si presin semaforin te Kryesia e Kuvendit