Krenari dhe pengje, Italia ‘ringjallet’ në Ligën e Kombeve, fiton grupin A3! Barazim i ‘çmendur ‘ në Angli-Gjermani

Italia nuk do të jetë në Botërorin e Katarit por ka siguruar pjesëmarrjen në fazën finale apo atë që njihet si Final Four të Ligës së Kombeve. “Të kaltrit” e Mancinit triumfuan 2-0 në Budapest ndaj Hungarisë në ndeshjen e fundit të grupit 3 në Ligën A dhe e mbyllin grupin në vend të parë. Golat u shënuan nga një për çdo pjesë Me Raspadorin e Dimarco e Italia e mbyll me 11 pikë në 6 ndeshje.

Barazim i çmendur e spektakolar njëkohësisht në sfidën tjetër të grupit luajtur në “Wembley” mes Anglisë e Gjermanisë. Sfida përfundoi 3-3 dhe  anglezët e mbyllin në vend të fundit grupin dukë rënë në Ligën B. Të 6-të golat u shënuan në pjesën e dytë dhe ishin gjermanët që morën fillimisht avantazh të dyfishtë me golat e Gundogan e Havertz. Anglia jo vetëm që barazoi me Shaw e Mount por me penalltinë e Kane  përmbysi gjithçka 7 minuta nga fundi. Gjithsesi gjermanët nuk dorëzohen kurrë dhe Havertz barazoi në limite për të mbyllur një ndeshje spektakolare./ Përgatiti Andi Kapxhiu

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:36
VIDEO përmbledhja/ 6 gola asnjë fitues, barazim i ‘çmendur’ në Angli-Gjermani

 

Ashtu siç edhe gjithkush do të priste Gjermania dhe Anglia kanë dhënë spektakël mbrëmë në  Barazim i çmendur e spektakolar në “Wembley”. Sfida përfundoi 3-3 dhe  anglezët e mbyllin në vend të fundit grupin dukë rënë në Ligën B.

 

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dyshohet se u korruptuan nga një vend i Lindjes së Mesme, arrestohen 4 persona në Bruksel, mes tyre një ish deputet i Parlamentit Europian

Dyshohet se u korruptuan nga një vend i Lindjes së Mesme, arrestohen 4 persona në Bruksel, mes tyre një ish deputet i Parlamentit Europian