Kreu i delegacionit të Asamblesë Parlamentare të KiE: Dita e djeshme shkoi shumë më mirë sesa fushata

 

Kreu i delegacionit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës në Tiranë (PACE), në deklaratën e sotme vetëm një ditë nga dita e zgjedhjeve tha se e diela ishte shumë herë me e mirë se fushata.

"Do të përgëzoja qytetarët e këtij vendi për këtë punë të mrekullueshme. Delegacioni ynë përbëhej nga 18 anëtarë që vijnë nga 12 vende anëtare. Dje anëtarët e delegacionit tonë vëzhguan procesin në Tiranë, Elbasan, Durrës, Kavajë, Dibër, Fier dhe në fshatra. Delegacioni i PACE e dinte se ishte sfidë në fakt në këtë situatë COVID. Pati një respektim në përgjithësi të masave. Pretendimet për praktika të shitblerjes së votës vijon të mbetet një problem. Kjo ka ndikuar në besimin e publikut.  Po kështu edhe me stimujt apo presionet ndaj anëtarëve të administratës publike.  Dita e djeshme shkoi shumë më mirë sesa fushata", tha ai.


Lajmi kryesor:

OSBE dhe Këshilli i Evropës: Po rivendoset besimi te zgjedhjet, procesi ishte transparent dhe i qetë, e diela dita më e mirë! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Abuzimi me tenderin e uniformave të Policisë, të arrestuarit kërkojnë lirinë në Apel, mes tyre edhe Edlira Naqellari