POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kreu i FRPD i del në krah Berishës, ‘sulmon’ Hyskon: Ulët kokën kur ju përfaqësoi përdhunuesi Elvis Roshi, ju flisni për parime?!

Belind Këllici, kryetar i FRPD, Eljo Hysko, kryetar i FRESSH, dhe Sali Berisha ish-kryeminister

Pas replikës që kryetari i FRESSH, Eljo Hysko i ktheu sot ish-kryeministrit Sali Berisha, për qëndrimin e tij për këtë forum, (lexo këtu), ka ardhur edhe reagim nga kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi.

Deklarata e Këllicit, vjen pas përmendjes që Hysko i bëri Berishës për kohën kur qeveriste dhe FRPD nuk bëri asnjë protestë.

Këlliçi thotë se as statusi nuk është shkruar nga Hysko, dhe se FRESSH nuk mund të flasë për moral, përsa kohë që ka lejuar dhe pranuar që në parlament të hyjë Arben Ndoka, dhe qeveria të përbëhej nga Fatmir Xhafaj dhe Saimir Tahiri.

Reagimi i plotë i Belind Këlliçi:

Eljo te pakten statusin e sotem do kishte qene mire ta kishe shkruar vete, sepse jam i bindur se do kishe shume me dinjitet ne reagimin tend. Sa per parime, besoj se i treguat mjaft mire kur u detyruat te ulnit koken, ndersa ju perfaqesonte nje perdhunues ne grup si Elvis Roshi, nje trafikant si Arben Ndoka, vellai i nje trafikanti droge si Fatmir Xhafaj, nja bashkepuntor trafikantesh droge si Sajmir Tahiri, nderkohe qe ferkonit duart kur Vangjush Dako blinte vota me kriminele apo edhe heshtet kur per babezine korruptive te Erjon Veliajt, Ardit Gjoklaj, nje bashkemoshatar i cili punonte per ti krijuar vetes kushte te shkonte ne shkolle e te blinte libra, u vra ne landfillin e Sharres.

Per kete moral flisni ju sot? Shumica e antareve te  FRESSH ishin dhe jane serish ne proteste sepse ashtu si mijra te rinj, s’kane mundesi te paguajne tarifat e rritura prej Edi Rames, ndjejne vuajtjen e prinderve te tyre, varferine ekstreme, papunesine masive, taksat e larta, u rrezikohen shtepite per shkak te aferave korruptive dhe e gjithe kjo, shkaktuar nga Edi Rama dhe qeveria e tij e babezitur.

Edi Rama s’ka nevoje te ta shkrije FRESSHin, sepse ne fakt ai eshte veteshkrire per shkak te largimit masiv te te rinjve nga kjo organizate. Te rinjte nuk mund te pranojne te diktohen nga krimi dhe korrupsioni qe u vret te ardhmen dhe shpresat cdo dite. Jo te gjithe jane si ti, qe jep doreheqjen njehere i detyruar, e pastaj jep doreheqjen nga doreheqja sepse duhej te te shkarkonte Edi Rama.

Fale qeverisjes se PD, sot dhe ti e ke nje shans te levizesh i lire kudo ne Europe, per te gjetur pune, shkolle apo dhe emigruar. Fale qeverise tuaj e vetmja mundesi e te rinjve, eshte gjetja e droges me lehte se stilolapsi prane cdo shkolle e universiteti!

Komento

Komente

 • Luli: 07/01/2019 15:37

  Ah te dhj...... ne goj ty dhe berishes

  Përgjigju
 • robi: 07/01/2019 11:11

  i ke fut nja dy dopjo me gabelt e Tiranes o gernetaxhiu i PD-se , po qoftet i e ne xhep

  Përgjigju
 • 007: 07/01/2019 08:54

  Ore kelysh k**e nuk krahasohet rroshi me krimet we keni ber ju te P. D

  Përgjigju
  • robi: 07/01/2019 10:30

   shko futi nje gote raki me gabelt e Tiranes o gernetaxhiu i pd-se