POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës, Presidenti Meta: Dëshmon përgjegjësinë e Kosovës për të kontribuar për paqen e rajonit

Presidenti Ilir Meta

Edhe Presidenti Ilir Meta ka reaguar për formimin e Ushtrisë në Kosovë. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Meta e ka cilësuar krijimin e Forcave të Armatosura në Republikën e Kosovës si një vendim historik që dëshmon qartë që Kosova është e aftë të marrë përgjegjësi të reja në ndërtimin e institucioneve demokratike. Më tej, Meta shkruan se ky vendim dëshmon edhe kontributin që Kosova kërkon të japë për paqen, stabilitetin e rajonit dhe fqinjësinë e mirë. “Fryma euro-atlantike qëndron në themel të këtij ndryshimi historik”, shkruan më tej Meta.

Postimi i plotë i presidentit Ilir Meta në rrjetin social "Facebook"

a.s.
Komento