Krim në familjen greke, babai 76-vjeçar vret të birin me armë gjahu, pas një debati të ‘zjarrtë’

Foto ilustruese

GREQI- Një ngjarje e rëndë tronditi vendin fqinj, Greqinë, mëngjesin e kësaj të hëne ku një 76-vjeçar qëlloi të birin 48-vjeç në bark me armë gjahu, duke e lënë të vdekur.

Sipas mediave vendase, ngjarja tragjike ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orët 07:45, në Koropi, pas një debati të “zjarrtë” në shtëpinë e familjes greke.

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe arrestoi 76-vjeçarin, pasi ai i telefonoi për t’i treguar për krimin që kreu.

Viktima ishte i divorcuar dhe babai i dy fëmijëve, gjithashtu bëhet me dije se në familjen greke kishte konflikte të shpeshta.

 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento

Komente

  • Sufllaqet: 19/04/2021 16:49

    Pleqte ne greqi kane gjetur belane me femijet e tyre apo niper e mbesa, nuk u lene lek ne xhep se nuk punojne. Pleqte kane punuar nga 40 vjet pune e marrin mbi 800 euro ne muaj, e ushqejne parazitet. Kurse tek ne eshte e kunderta pensionistet shikojne tu japin ndonje leke femijet. Jete qe s'ka ane e udhe.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lista sekrete e mbushje kutish / Historia e manipulimit të zgjedhjeve në PD që Basha dhe Berisha janë gati ta përsërisin në 13 qershor, denoncime e fakte deri tek përgjuesit në dhomat e votimit