Krime mjedisore në Tiranë, në pranga 3 persona! Hidhnin plehrat në zonën e lapidarit në Farkë (VIDEO)

3 persona janë vënë në pranga nga policia e Tiranës sot pasi hidhni plehrat në një zonë të pa autorizuar në Farkë, fshat shumë pranë kryeqytetit. Policia njofton se Ilir Filolli 57-vjeçar transportonte me kamionçinë mbetjet dhe 2 të tjerët, Florian Katiaj 28 dhe Njazi Spahiu 38 vjeç, mbikëqyrnin hedhjen e plehrave.

Njoftimi i policisë

Në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, si dhe në bazë të informacioneve të grumbulluara në rrugë policore, se tre shtetas hidhnin mbetje inerte në zonën e Lapidarit në Farkë, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar "Farka", në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

- I. F., 28 vjeç, F. K., 38 vjeç dhe Nj. S., 57 vjeç, për veprën penale "Menaxhimi i mbetjeve" kryer në bashkëpunim.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi Nj. S. transportonte mbetjet inerte me një mjet kamionçinë, ndërsa dy shtetasit e tjerë mbikëqyrnin hedhjen e tyre, në ambientin e siguruar nga shtetasi I. F., në zonën e Lapidarit, në Farkë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua kamionçina me të cilën transportoheshin mbetjet. 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Riku: 08/02/2022 11:46

    Hahaha kush ben krim mjedisor e kush kapet... iku liqeni per beton kastrati e keta kapin hedhesit e plehrave :)))

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!