Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman

Ronald Koeman

Barcelona ka shkarkuar trajnerin Ronald Koeman. Lajmi është zyrtarizuar pas mesnate dhe vjen pas humbjes 1-0 ndaj Rayo Vallecano. Klubi katalanas bën me dije se presidenti Joan Laporta i ka komunikuar vendimin e shkarkimit trajnerit holandez që të enjten do përshendetet me futbollistët. Barcelona po kalon një krizë rezultatesh si në kampionat ashtu edhe në Champions. Përvec humbjes  ndaj Vallecanos të mërkurën Barcelona në La Liga ka grumbulluar 15 pikë në 10 ndeshje ku në katër ndeshjet e fundit tre i ka humbur. Favoriti për të zëvendësuar Koeman është ish- futbollisti blaugrana Xavi. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar