Kruja zgjohet nën temperaturat e ulëta dhe erën e fortë, petku i bardhë mbulon qytetin turistik

Kruja si një pjesë e madhe e Shqipërisë është zgjuar mëngjesin e sotëm nën ethet e temperaturave të ulëta dhe dëborës.

Reshjet e dëborës filluan gjatë orëve të para të mëngjesit, duke bërë që petku i bardhë i saj të mbulojë çatitë e qytetit turistik të Krujës.

Deri në këto momente niveli i dëborës është pak centimetra, por temperaturat kanë rënë ndjeshëm dhe era e fortë fryn e vështirëson lëvizjen në këmbë nëpër qytet.


Lajmi kryesor:

Moti i keq, dëbora bllokon rrugën e Arbrit! Dëmtohen shtyllat e tensionit në Korçë, pa drita Pusteci, Maliqi, Devolli, Pogradeci e Kolonja! Petku i bardhë 'mbulon' Krujën turistike


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Durrës- Kavajë! Makina thyen barrierat anësore të rrugës, shkak parakalim i gabuar, 2 të lënduar