Drogonin dhe shfrytëzonin seksualisht 17-vjeçaren në Krujë, arrestohen 4 të rinj, 2 në kërkim

Katër persona janë arrestuar nga policia e Krujës, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzonin seksualisht një 17-vjeçare.

"Në kudër të operacionit "Nikla" u arrestuan shtetasit E. C. (Ç)., 28 vjeç, F. L., 25 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", në Itali, L. S., 17 vjeç dhe A. Sh., 26 vjeç, banues në Krujë. Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit A. B., 23 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale "Drejtim i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe A. M., 17 vjeç, të dy banues në Krujë dhe vijon puna për kapjen e tyre", sqaron policia.  

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ushtronin veprimtari kriminale në fushën e  prodhimit dhe shitjes së narkotikëve. Gjithashtu, këta shtetas kanë nxitur për përdorimin e drogës një 17-vjeçare dhe e kanë shfrytëzuar seksualisht atë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", "Nxitja për përdorimin e drogës" dhe "Shfrytëzimi i prostitucionit".

m.x./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Iris: 13/07/2020 01:06

  Akuza duhet te shtoje dhe perdhunim,ve bast qe keta para se ta nxirrnin ne rruge e kane perdhunuar dhe vete ,prokurori duhet ta pyese vajzen per kete.

  Përgjigju
 • Gimmi: 12/07/2020 12:22

  Shqiperise I duhet PATJETER nje kryesor I ri I PD. !!!

  Përgjigju
  • O tej: 12/07/2020 16:18

   Shqipnis i nevojitet Flamur Magjar Noka

  • Daku: 12/07/2020 14:47

   Mos u qa kot prit dhe pak....sa te ritet GLAUKU demokratuci i vogel×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!