Krumë, vdes babai, tentoi të
largojë granatën e gjetur nga fëmijët

Krumë, vdes babai, tentoi të<br />largojë granatën e gjetur nga fëmijët
Një person ka humbur jetën në lagjen Geca të qytetit të Krumës pasi i ka shpërthyer në dorë një granatë, të cilët e kishin gjetur fëmijët e tij. 
 
Sipas të dhënave të para hetimore, bëhet e ditur se viktima është Musë Geca.

Ngjarja ka ndodhur në një banesë të braktisur, ku dy fëmijët e viktimës kishin gjetur granatën dhe kanë njoftuar të atin për ta larguar nga atje.
 
I ndjeri Geca ka marrë granatën për ta larguar nga banesa, por ajo i ka shpërthyer në duar duke sjellë edhe vdekjen e menjëhershme të tij. Ekspertët janë nisur drejt vendit të ngjarjes për hetime të mëtejshme.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan