Kryebashkiaku i Gjirokastrës me COVID: Jam karantinuar, do punoj nga shtëpia

Flamur Golemi

Kryebashkiaku i Gjirokastrës, Flamur Golemi është prekur me COVID-19. Lajmin e ka dhënë ai vetë.

"Miq, pas disa simptomave të lehta që më janë shfaqur një ditë më parë, të ngjashme me Covid 19, vendosa të izolohem në banesë, për të mos rrezikuar kolegët në punë dhe persona të tjerë me të cilët do të kisha kontakt. Kam kryer tamponin dhe po pres zyrtarisht nga ISHP-ja përgjigjen . Ndërkohë do të vazhdoj të ndjek punët dhe detyrat në distancë nga shtëpia. Jam në gjendje të mirë shëndetësore dhe po pres rikuperimin e plotë për t’iu rikthyer sërish angazhimeve si më parë. Ju falënderoj për qindra mesazhe e telefonata që kam marrë fill pas publikimit të nxituar të lajmit në disa media. Duke u kujdesur për veten dhe familjen tuaj do ta mbani larg Covid 19 dhe së bashku do ta fitojmë luftën me armikun e padukshëm. Ju përshëndes", shkruan Golemi.

Lajm në përditësim


Lajmi kryesor:

311 raste të reja me COVID dhe 6 viktima/ Virusi i merr jetën mësues në Përrenjas dhe vëllait të saj! Pozitiv dhe kryebashkiaku i Gjirokastrës! Mbyllen disa ambiente në burgun e Beratit


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO LAJM/ Aktiviteti për polifoninë, Presidenti Meta në Vlorë me qindra qytetarë, pa maska dhe ngjitur me njëri-tjetrin