Kryebashkiaku i Londrës pas takimit me Veliajn: Diskutuam për një të ardhme më të mirë për dy qytetet tona

Kryebashkiaku i Londrës, Sadik Khan ka publikuar foto nga takimi me kryetarin e Bashkisë se Tiranës Erion Veliaj. Khan shkruan se ndau me homologun e tij vendosmërinë për një të ardhme më të mirë të dy qyteteve.

“Fantastike të takoja dje kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Ndamë vendosmërinë tonë për një të ardhme më të ndritur, më të drejtë, e më të gjelbër për qytetet tona”, shkruan kryetari i Bashkisë së Londrës.


Lajmi kryesor:

Londër/ Veliaj takon homologun britanik: Krenar për integrimin e komunitetit shqiptar në arsim, sport, biznes e kluturë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba