Dritan Leli infektohet me COVID dhe izolohet, kujton vëllanë e ndjerë: Ishte energjia e çdo feste, edhe e asaj të Kuçit

Dritan Leli infektohet me COVID dhe izolohet, kujton vëllanë e ndjerë: Ishte energjia e çdo feste, edhe e asaj të Kuçit

Dritan Leli

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli bën me dije se është infektuar me COVID-19.

Teksa thotë se i vjen keq se nuk mund të marrë pjesë në Festën e Kuçit, Leli kujton edhe vëllanë e tij të ndjerë, Edin, për të cilin thotë se ishte energjia e çdo feste ku ishte i pranishëm. Themelues i kësaj feste, kryebashkiaku thotë se ishte vëllai i tij, i cili ndërroi jetë në 13 tetor të vitit 2019. 

"Është hera e parë që Festës së Kuçit, takimit të përvitshëm të brezave, i mungon Edi. I mungon fizikisht sepse, për të gjithë, është si të ishte aty. Janë mbledhur sot pa Edin, por janë mbledhur për Edin, për shpirtin dhe themeluesin e këtyre takimeve që vitet e kthyen në traditë. Edi ishte energjia e çdo feste, kudo ku ishte i pranishëm. Tani, të gjitha takimeve, u mungon pjesa më e mirë, entuziazmi i pakursyer dhe bujaria e tij. U jam falenderues miqve të tij, miqve tanë, organizatorëve dhe gjithë kuçjotëve që janë mbledhur sot për ta kujtuar, për të jetuar këto orë me historitë e Edit, me të qeshurën e tij ngjitëse që njësoj siç shpërndahej çdo ditë në Vlorë, për vite me radhë, në fund të gushtit, udhëtonte gjithnjë në Kuç.

Më vjen keq që për shkak të ditëve që duhet të qëndroj i izoluar prej Covidit, nuk mund të jem i pranishëm, por mendimet për Edin na bëjnë njësoj bashkë! Kujtojeni Edin, gjithmonë, ashtu siç ishte kur ju bëri bashkë dhe ashtu siç jetoi deri në fund, me vrrullin e ëndrrave në të cilat besonte. Kjo festë është e kuçjotëve dhe e Kuçit! Gëzuar", shkruan Leli.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 658 raste të reja me COVID dhe dy viktima, përkatësisht një 64-vjeçar nga Durrësi dhe një  84-vjeçar nga Tirana. Ndërkohë nga e hëna deri në të shtunën listës së humbjeve të jetës i janë shtuar 13 viktima.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Beluli: 22/08/2021 11:33

  Doni me per festen e Kucit......?????!!!!!!

  Përgjigju
 • Vlore: 22/08/2021 07:53

  Moj Vlore te ndriti fati kur zbriti muti nga fshati

  Përgjigju
 • Hasan Kapedani: 21/08/2021 21:41

  Nga Kuçi eshte edhe Leli?! Te shkuara njehere pa puna e Vlores u pa qe ne mengjes ...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Nafta e ‘Albpetrol’ rrezikon Vjosën, Kumbaro flet për shqetësimin e ngritur nga Report Tv: Po ndërhyjmë për pastrim! Ndikim pozitiv në turizëm

Nafta e ‘Albpetrol’ rrezikon Vjosën, Kumbaro flet për shqetësimin e ngritur nga Report Tv: Po ndërhyjmë për pastrim! Ndikim pozitiv në turizëm