Kryebashkiaku Veliaj dëshiron të zgjerojë familjen, ku do të bazohet ai për emrin...

Kryebashkiaku Veliaj dëshiron të zgjerojë familjen, ku do të bazohet ai për emrin...

Veliaj, Ajola dhe Kajan

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka treguar së fundmi se ka në plan të zgjerojë familjen e tij.

Fëmijët në emisionin “Shiko Kush Luan” e pyetën që nëse do të bënte një vajzë si do t’ia vendoste emrin.

Ai është shprehur se donte që të kishte një vajzë dhe emrin do e huazonte nga një libër i gjyshit të Ajolës, shkrimtarit të njohur Jakov Xoxa.

Nëse do kem një vajzë besoj që do ja vë emrin nga një libër i Jakov Xoxës që është gjyshi i Ajolës. Ai ka bërë tre libra kështu që mund ta gjeni”, u shpreh Veliaj.

Shkrimtari i njohur Javos Xoxa ka bërë tre vepra, “Lumin e Vdekur”, “Juga e Bardhë” dhe “Lulja e Kripës”.

Por nuk dihet se cilën nga emrat mund të pëlqejë kryebashkiaku Veliaj.

Ajola Xoxa dhe Erion Veliaj janë prindër të një djali të quajtur, Kajan i cili po rritet dita ditës edhe më shumë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Mattarella hap dyert e dhomës së funeralit në Senat për Napolitanon, zyrtarë të lartë homazhe për ish-presidentin! U shua në moshën 98-vjeçare

Mattarella hap dyert e dhomës së funeralit në Senat për Napolitanon, zyrtarë të lartë homazhe për ish-presidentin! U shua në moshën 98-vjeçare